Türk Mobilya Devi İflas Etti: Tüm Şubeleri Tek Tek Kapatılıyor

Pandemi sonrası başlayan iflas furyası, geçtiğimiz yaz aylarında değişen ekonomi politikası sonrası adeta vites yükseltti.

Parasal sıkılaşma süreci ile bankaların faizlerde rekor seviyelere yükselmesi, çok sayıda işletmenin yüklü faiz giderleri altında ezilmesine neden olurken, bu değişikliklere hazırlıksız yakalanan firmalar peş peşe iflas başvurularında bulunuyor.

ÜNLÜ MOBİLYA ÜRETİCİSİ İFLAS ETTİ

Her ne kadar Bursa merkezli üretim yapıyor olsa da, Türkiye’nin birçok bölgesine ürün gönderen ve sektöründe öncü şirketler arasında gösterilen Arin Yatak, 9 yıl önce başladığı faaliyetlerine son verme aşamasına geldi.

Yatak, baza ve yatak setleri üreten ve çok sayıda noktada hizmet veren şirket, mali darboğazı gerekçe göstererek iflas başvurusunda yaptı. Firmaya ait şubelerde çalışan onlarca vatandaş ise işsiz kaldı.

KONKORDATO SÜRESİ UZATILMADI, İFLASI AÇIKLANDI

Firma, konkordato mühletini uzatma talebinin reddedilmesiyle resmen iflas etti. Mahkeme, Arin Yatak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflasını onayladı ve adi tasfiye usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesine karar verdi. Konkordato Komiseri’nin görevi sona erdi ve mahkemeden verilen tüm tedbirler kaldırıldı. Bu karar, İcra İflas Kanunu’nun 288. maddesi uyarınca ilan edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir