Yalova Merkezli Devre Mülk Dolandırıcılarına Tutuklama

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturmada, Yalova ile beraber Adana, İstanbul ve Kütahya ile Aydın’ın Kuşadası ilçesinde “devre mülk tatili” adıyla binlerce kişiyi mağdur ettikleri öne sürülen şüphelilerin savcılıktaki işlemleri tamamlandı.

11 KİŞİ TUTUKLANDI

Şirket yöneticileri Orhan K., Yusuf Kemal A., Çağatay K., Dilek K., Kaan K., Koray Ö., Mehtap C. ile örgüte üye olduğu iddia edilen Mehmet Gökhan K., Murat Ç., Nilay Tekbaş B. ve Aral S., “Suç işleme amacıyla örgüt kurma” ve “Örgütün ticari faaliyetleri sırasında dolandırıcılık” suçlamalarıyla hakim karşısına çıkarıldı. Bu zanlılar tutuklanırken, diğer 16 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan zanlılar hakkında savcılık tarafından nöbetçi hakimliğe itirazda bulunulacağı öğrenildi. Nöbetçi hakimlik, serbest bırakılan zanlıların durumunu yeniden değerlendirecek ve gerekli görülmesi halinde yeni bir karar alacak.

BİNLERCE KİŞİ MAĞDUR EDİLDİ

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı, “devre mülk tatili” adıyla binlerce insanın mağduriyetinin artması üzerine başlattığı soruşturma kapsamında, iki yıl önce dosya için tek bir savcı görevlendirmişti.

Soruşturma, Termal ilçesindeki bir termal otele kısa mesaj ve internetteki paylaşımlardan “Ücretsiz tatil kazandınız” vaadiyle getirilen kişilere devre mülk hissesi satarak, çeşitli bahanelerle tatil yapmalarına izin vermemek ve aidat ödemek istemeyenleri icra ile tehdit etmekle suçlanan zanlılara yönelikti.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yalova, Adana, İstanbul, Kütahya ve Aydın’ın Kuşadası ilçelerinde belirlenen adreslere 10 Haziran’da eş zamanlı operasyon düzenlemiş ve şirketin yöneticileri başta olmak üzere 29 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir